Crypto

Dane historyczne ujawniają Bitcoin’a na trzonku pierwszego ujęcia księżycowego po połowach.

Dane historyczne pokazują, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy wystrzał z księżyca Bitcoinów powtórzy się historia?

Jeśli dane historyczne mogą przewidzieć przyszłość, to jesteśmy na szczycie potężnego biegu byków w ciągu 10 tygodni po 3. połowie Bitcoina.

Analityk Josh Rager zamieścił wykres Bitcoinów z naciskiem na to, kiedy miało miejsce obcięcie o połowę. Rager zanotował świecę na 10-tygodniowym odcinku po przecinaniu.

Wykres BTC

Wykres ujawnił, że po zmniejszeniu o połowę ceny Bitcoinu zwykle następuje spadek cen. Ale w 10 tygodniu po 2-giej połowie, cena BTC stale się zmieniała w ciągu kolejnych 2 lat, osiągając w grudniu 2017 roku szczytowy poziom prawie 20.000 dolarów.

Rager doszedł do wniosku, że obniżenie ceny o połowę w 2016 r. doprowadziło do ponad 3000 procentowego wzrostu w ciągu 525 dni.

Podczas gdy analityk nie podał prognozy ceny trzeciej połowy, wielu było sceptycznie nastawionych do tego samego, co tym razem. „Jak to się stanie, jeśli cała światowa gospodarka znajdzie się w recesji?“ powiedział jeden z użytkowników Twittera. Na co Rager odpowiedział, że stanie się to tak samo, jak to, co dzieje się obecnie z amerykańskimi akcjami.

Odpowiedź Ragera brzmi prawdziwie. Tesla (TSLA) osiągnęła w lipcu szczytowy poziom 1.794 dolarów. To, mimo „nie-t-takich“ wyników drugiego kwartału 2020 roku dla automatu. Towary takie jak złoto i srebro osiągają wyniki przekraczające oczekiwania. Bodźce lub środki pieniężne oferowane przez rząd różnych krajów trafiają na rynki akcji i kryptokurantów.

Makro inwestor Raoul Pal w swoim ostatnim raporcie „The Unfolding“ zauważył trzy fazy tego, co jego zdaniem będzie największym kryzysem finansowym – panika, nadzieja i niewypłacalność. Panika to faza płynności. Nadzieja to faza korekty. Niewypłacalność to brutalna faza, która zmieni nawet sam system. W kwietniu 2020 roku Pal stwierdził, że znajdujemy się w fazie paniki.

Z drugiej strony, miliarder Mark Cuban zauważył, że bańka, która doprowadziła do katastrofy dot-com pod koniec lat 90-tych, ma około 5 lat. Zauważył, że ostatni rajd giełdowy wyglądał podobnie. „Nie jest to już rynek podstawowy, ponieważ Fed interweniował“, Cuban odnosił się do rynku opartego na dynamice, goniąc za wynikami, a nie wartością (firmy), podczas gdy interwencja Fedu odnosiła się do drukowania pieniędzy, aby utrzymać gospodarkę amerykańską na powierzchni.

Wracając do punktu Ragera, jego wykres nie wskazywał procentowo na ewentualne zyski po trzecim załamaniu, ale droga w górę nie jest tak stroma jak w drugiej połowie. Analityk doskonale wiedział, że dzisiejsza sytuacja jest inna z powodu pandemii i globalnej recesji. Mimo to oczekuje, że Bitcoin pójdzie w górę. „Nie wiem, czy to 25k czy 50k. Wszystko, co możemy zrobić, to odpowiednio go wymienić“, stwierdził.